fbpx Skip to content

SPIRÁLNÍ STABILIZACE PÁTEŘE – SM SYSTÉM

Inovativní způsob léčby a prevence problémů s páteří a držením těla.

SM SYSTÉM – spirální stabilizace páteře je metoda cvičení vyvinutá českým lékařem MUDr. Richardem Smíškem. Metoda stabilizuje a mobilizuje páteř. Je založena na procvičování dlouhých svalových řetězců ve tvaru spirál, které protahují páteř směrem vzhůru a vyrovnávají ji do centrální osy. Jedná se o pohybový program, který využívá všechny důležité prvky v každém cviku najednou: posilování, stabilizaci, strečink, relaxaci, koordinaci a nácvik rovnováhy.

Metoda je založena na aktivním pohybu s lanem, kdy dochází k zapojení šikmých svalů břišních a protahování páteře směrem vzhůru. Tím se zpevní střed těla, uvolňují se velké klouby, regeneruje se páteř a meziobratlové plotýnky.

SM systém je využíván v nejrůznějších diagnózách, jako například výhřez meziobratlové ploténky, skolióza, vadné držení těla, prevence u lidí s jednostranným zatěžováním (práce u PC), chronické bolesti páteře v bederní, hrudní i krční oblasti, bolesti hlavy, plochonoží, artróza kyčelního a kolenního kloubu, osteoporóza, hypermobilita. Po operacích páteře. Dále slouží jako prevence rozvoje degenerativních onemocní.

Spirální stabilizace páteře

JAK VYPADÁ METODA SPS V PRAXI

LEKTORKA BC. MARIKA BURDOVÁ


Kolem 9 let se věnuji cvičení Pilates a Core jako lektor. Dále se věnují vedení kruhových tréninků (pomůcky TRX, Busu, Battle Rope, Fitslide, kettlebel, medicinbal a další). Naposledy jsem přidala kurzy pana doktora Smíška Spirální stabilizace páteře, nejen kvůli svým klientům, kteří za mnou chodí s různými problémy s páteří, ale i kvůli sobě, protože mi tato metoda velmi ulevila od bolesti trapézu a bederní páteře.
Jsem bakalářkou oboru Zdravotní laborant v Ústavu lékařské genetiky FN Plzeň

Certifikáty – 2014 Instruktor Pilates, 2017 – Instruktor Fitness – osobní trenér. 2021 – Spirální stabilizace (SM systém)

Bc. Marika Burdová

RECENZE

PŘIDEJ SE K NÁM A ZMĚŇ SVŮJ ŽIVOT!