fbpx Skip to content
Seminář Allkampf -Jitsu Plzeň

Naše škola již tradičně v Plzni uspořádala 20. a 21. listopadu Národní seminář Allkampf – Jitsu a zkoušky na vyšší technické stupně. Jsme rádi, že se akce mohla i přes přísná covidová opatření konat, a celkem se jí zúčastnilo 87 cvičenců. Z důvodu nemoci se však nemohl dostavit prezident Allkampfu Martin Matouš a několik dalších instruktorů. I tak byl ale program pestrý, a na průběh zkoušek Martin dohlížel alespoň prostřednictvím webkamery.

Sobotní program začal v 10 hodin společným nástupem a prezentací jednotlivých lekcí. Seminář byl rozdělen do 4 paralelně běžících bloků, a tak si každý z účastníků mohl vybrat, co mu vyhovuje nejvíc. Část bloků byla věnována přípravě na nadcházející zkoušky, kde mohli zájemci dopilovat své techniky. Čtvrtina semináře byla zaměřena na nácvik zápasu MMA light a Grapplingu pod vedením Petra Červeného. Během pěti hodin intenzivního sparingu se účastníci obohatili o nové zkušenosti a techniky sportovního boje. Nesměl chybět ani blok zaměřený na práci se zbraněmi. Konkrétně šlo o sebeobranu proti pistoli a využití běžných předmětů jako jsou klíče nebo mobilní telefon při obraně na ulici. Závěr semináře byl věnován taktice boje, nácviku kombinací a prohlubování znalostí technik z klasických stylů karate a juda. Po celodenním cvičení jsme šli spláchnout žízeň a navečeřet se do restaurace Švejk.

Seminář Allkampf - Jitsu Plzeň

Zkoušky na vyšší technické stupně proběhly následující den od 9 hodin pod vedením Petra Gabriela (4. dan) a Jana Rychnovského (4. dan).  Martin Matouš vše bedlivě sledoval prostřednictvím kamery ze svého domu v Chomutově, kde se léčil z covidu, a tak nebylo výjimkou, že se během zkoušek z počítače ozvalo ikonické zakašlání. Účastníků zkoušek bylo 38, z toho 16 ze Školy bojových umění Plzeň. Naše posádka projevila vysoké nasazení i znalosti technik, a tak byla její úspěšnost 100%. Každý z našich cvičenců si tak mohl odnést certifikát a těšit se, až si na dalším tréninku zaváže nový pásek nebo si na něj přišije proužek. 

Zkoušky technických stupňů Plzeň

PODOBNÉ PŘÍSPĚVKY