fbpx Skip to content
Národní pohár mládeže v AKJ

V sobotu 14. 5. jsme s naší klubovou omladinou vyrazili do Mostu na Národní pohár dětí a mládeže v Allkampf – Jitsu. Nabrat nové zkušenosti, zúročit naše tréninkové snažení a zjistit v celorepublikové konkurenci, jak si stojíme v porovnání s ostatními kluby a co nového jsme se naučili.

Jednalo se o tradiční soutěž Allkampf – Jitsu, v níž se závodníci utkali v disciplínách randori (tzn. 4 techniky obrany, z toho jedna se zbraní) a tameshi-wari neboli přerážecích technikách. Junioři přeráželi dokonce dvě desky. Zkušenějším borcům přibyla ještě třetí disciplína kata/kombinace. Nejmladší závodníci soutěžili jen v první disciplíně randori. Dále závody ještě doplňovala soutěž Enbu (soutěž družstev) a Self-defence realistic.

Celkové skóre utržených medailí je následující:

1. místa:

  •                Linda Stupková (D2a – Děti 9. kyu)
  •                Dmitry Kazakov (D2 – Děti 9. kyu)
  •                Zuyen Nguyen (D3a – Děti 9. kyu)
  •                Tereza Hánová (JY2 – Juniorky 9. – 7. kyu)

2. místa:

  • Magdaléna Vaníková (D2a – Děti 9. kyu)
  • Daria Bondarieva (D3a – Děti 9. kyu)
  • Filip Arnošt (D3 – Děti 9. kyu)
  • Dominik Knížek (D7 – Děti 6. kyu a vyšší)
  • Klára Bírová (JY2 – Juniorky 9. – 7. kyu)

3. místo:

Marek Botnari (D3 – Děti 9. kyu)

Deset z šestnácti plzeňských závodníků si stouplo na jeden ze tří stupňů vítězů. Po soutěži klasického Allkampf – Jitsu byla naše škola dokonce na prvním místě ze sedmi škol a klubů z celé České republiky, které se závodů zúčastnily. Po započtení soutěží Embu a Self-defence realistic, ve kterých jsme již neměli zastoupení, naše škola obsadila konečné třetí místo.

Dnešní závody přinesly skvělý výsledek a už se těšíme na další turnaje. Děkujeme všem závodníkům za skvělou a příkladnou reprezentaci Školy bojových umění Plzeň a rodičům za pomoc a podporu.

PODOBNÉ PŘÍSPĚVKY