fbpx Skip to content
Prezentace sebeobrany pro ZŠ Elementária

Ve čtvrtek 20. října jsme ve Škole bojových umění Plzeň měli návštěvu z plzeňské soukromé základní školy Elementária. Ve dvou skupinách k nám zavítali žáci 1., 2., 3. a 4. třídy na ukázkovou hodinovou lekci sebeobrany.

Na úvod hodinové lekce proběhla s dětmi rozcvička v podobě opičí dráhy, kde jsme otestovali pohybové dovednosti dětí. Potě si děti mohly vyzkoušet základní obranné údery a kopy do lapy a do prorážecí desky. Dětem svítily oči a vyzařovalo z nich nadšení, když se jim desku podařilo zlomit. Následovalo cvičení ve dvojicích a pár ukázkových technik ze sebeobrany. Na závěr lekce jsme dětem vysvětlili, že sebeobrana slouží pouze k ochraně sebe a svých blízkých. Klademe velký důraz na to, aby se děti již v útlém věku naučili vyhýbat se fyzickému konfliktu a vždy se snažili řešit spory bez násilí.

Hodinová lekce je na předání komplexních znalostí a informací o sebe obraně velmi krátkým časovým úsekem. Jsme ale rádi, že můžeme školám pro jejich děti tuto lekci v rámci tělocviku nabídnout. Pokud některé z nich projeví zájem o další rozvoj a studium sebeobrany, bude mezi námi vítáno. Sebeobrana je komplexní disciplína, kterou je třeba trénovat roky a neustále pilovat. Čím dříve s ní děti začnou, tím snáz se jim dostane pod kůži a budou mít v dospělosti velkou výhodu. Navíc zůstanou flexibilní a hbití, což jsou vlastnosti, které jsou pro sebeobranu nezbytné.

PODOBNÉ PŘÍSPĚVKY