fbpx Skip to content
Letní soustředění 2023

8. – 15. 8. 2023 proběhlo celorepublikové letní soustředění Allkampf-jitsu. Konalo se v rekreačním areálu Nová Louka u malé obce Albrechtice nad Vltavou v jižních Čechách. Účastníků bylo kolem stovky a z plzeňského klubu vyjelo přes třicet cvičenců, což bylo bezkonkurenčně nejvíc se všech škol AKJ v ČR.

Program byl opět velmi pečlivě sestavený. Denně se konaly tři tréninky vedené trenéry s nejvyššími technickými stupni AKJ. Zacvičili jsme si klasické Allkampf-jitsu včetně cvičení kata, poprali se na zemi i v postoji, prohloubili jsme si znalosti v použití zbraní jako je nůž, pistole, dlouhá tyč a obušek. Soustředění se zúčastnil i velmi vážený host, pan Vladimír Hotovec, který nás učil japonskému umění boje s mečem, iaido.

Program nezapomínal ani na nejmenší sportovce, kteří měli své tréninky zkrácené, aby si mohli více odpočinout, pohrát s kamarády, jít si zařádit do lesa nebo se vykoupat v rybníce, který leží v bezprostřední blízkosti areálu.  

Do tréninků byl dvakrát zařazen i nařízený odpočinek, abychom předešli případným zraněním a unavené svaly mohly rychleji regenerovat po namáhavých trénincích často ve vysokých letních teplotách.

Poslední den soustředění se konaly zkoušky na vyšší technické stupně kyu. Zkoušek se zúčastnilo kolem čtyřiceti cvičenců. Zkušební komise pečlivě dohlížela na správné provedení všech technických prvků, a ne každý svoji zkoušku nakonec zvládl. Nicméně úspěšně složených zkoušek bylo mnohem více. Ti, kdo neuspěli, nyní ví, že musí ještě nějaký čas trénovat, aby se mohli honosit zase o něco tmavším páskem.

Po zkouškách se přízemí hlavní budovy rozeznělo taneční hudbou a celé soustředění tak bylo zakončeno parádní diskotékou. Večerky byly posunuté, aby si tento večer mohli všichni do sytosti užít.  Další den ráno jsme se po snídani už jen rozloučili na posledním nástupu a rozjeli se domů.

PODOBNÉ PŘÍSPĚVKY