fbpx Skip to content
Národní seminář AKJ v Českých Budějovicích

V sobotu 26. a neděli 27. března proběhl v Českých Budějovicích národní seminář sebeobrany Allkampf – Jitsu a na něj navazující zkoušky na technické stupně 9. – 1. kyu. Jednalo se o první větší akci bez covidových opatření, a tak byla hala Sportovního klubu policie ČB plná účastníku (celkem 107) z celé republiky. Z naší Školy bojových umění Plzeň se na seminář vydalo 8 členů.

Seminář byl rozdělen do 4 paralelních bloků a cvičilo se od 10 do 18 hodin. Kromě přípravy na zkoušky bylo možné zdokonalit se v grapplingu a fightingu, sebeobraně proti noži a pistoli a katách. Jedním ze zajímavých bloků bylo „reálné odrážení útoku“. Blok spočíval v tom, že byl útočník vybaven silnými chrániči celého těla, hlavy i obličeje. Obránce si tak mohl vyzkoušet jít do obrany s plnou silou a nebrat si servítky aniž by se musel bát, že útočníka zraní. Útočník byl vybaven i boxerskými rukavicemi, takže útok nebyl o nic méně intenzivní, a byl doprovázen slovními útoky a křikem.

 

Zkoušky na vyšší technické stupně proběhly následující den od 9 hodin. Zájemců o nový pásek bylo opravdu mnoho, především na 9. a 8. kyu. Díky velkému zastoupení zkoušejících z řad nositelů mistrovských pásů však bylo možné zkoušet paralelně v několika skupinách a  celý průběh tak výrazně urychlit. Z Plzně se o vyšší stupeň ucházeli 3 cvičenci a všem se zkoušky podařilo splnit. Domů si tak certifikát odvezl Pavel Fremr (6. kyu), Jak Kaše (5. kyu) a Lukáš Chvojka (5. kyu)

PODOBNÉ PŘÍSPĚVKY