fbpx Skip to content
Samurai Cup Chodov

Reprezentanti Školy bojových umění Plzeň se v neděli 5. prosince zúčastnili mezinárodního turnaje Samurai Cup, který se konal v Chodově. Turnaje se zúčastnilo přes 200 závodníků, kteří své síly mohli poměřit hned v několika disciplínách. Nejvíce účastníků startovalo v kategorii grappling – boj bez úderů a kopů, při kterém je cílem strhnout soupeře na zem a zvítězit pomocí submise (páčení, škrcení) nebo zaujmutí výhodné pozice a její udržení po určitý čas. Další kategorie zápasů byly kickbox a fighting – souboj v kimonech za využití úderů, kopů, hodů a boje na zemi. Intenzivnější variantou zápasu pak fighting full contact. Další ze soutěžních kategorií byla Hard Kata, při které soutěžící předvádí kombinace úderů, kopů a krycích technik. Hodnotí se nasazení a preciznost, se kterou je sestava prováděna. Pro děti byla navíc ještě připravena kategorie Ribbons getting, při které se účastníci snaží získat všech 5 stuh, které má protivník za páskem dřív, než mu jsou sebrány jeho vlastní. Sportovní kategorie byly dále rozděleny podle váhy pohlaví a věku. Zápasy probíhaly na třech tatami a bylo tak postaráno o program na celý den.

Naši školu reprezentovali 3 bojovníci v kategoriích grappling, fighting a fighting full contact. Ondřej Novák se umístil na prvním místě v kategorii fighting fullcontact do 84 kilogramů. Martin Paseka vybojoval druhé místo v kategorii fighting fullcontact do 84 kilogramů a druhé místo v kategorii fighting do 84 kilogramů. Jan Kaše získal 1. místo v kategorii fighting do 94 kilogramů a druhé místo v kategorii fighting fullcontact nad 95 kilogramů. Celkem tak do Plzně přivezli dvě zlaté a tři stříbrné medaile.